Сторінки

вівторок, 17 листопада 2020 р.

Вигнання більшовиків та розвиток УНР взимку–навесні 1918 р.

 Вигнання більшовиків та розвиток УНР взимку–навесні 1918 р.

Відео обов'язкове для перегляду:

Дія четверта. Зима: Конституція УНР 1918 року


Висновки до відео: 
Договір УHP із Центральними державами допоміг УЦР звільнити Україну від більшовиків й одночасно зробив її залежною від німецько-австрійської окупаційної влади.

• Кримська операція 1918 р., здійснена полковником П. Болбочаном, стала блискучою військовою кампанією, що мала важливе геополітичне значення й зробила можливим майбутній перехід Чорноморського флоту в підпорядкування України.

• Навесні 1918 р. УЦР здійснила важливі законодавчі заходи і, зокрема, прийняла Конституцію УНР. Однак вони залишилися нереалізованими через зміну влади, що відбулася в Україні.

Друга половина 1919 — початок 1920 р. стали періодом боротьби за контроль і владу в Україні. У цій запеклій боротьбі перемога залишилася на боці більшовиків, які зуміли заручитися підтримкою або нейтралітетом більшості населення. Вирішальною причиною перемоги більшовиків стала зовнішня агресія радянської Росії.

Задекларувавши незалежність УСРР, більшовики продовжували здійснювати постійний контроль за всіма сферами життя, приводячи їх до зразків, що вже були встановлені у радянській Росії. Таким чином, форма та суть української радянської державності не збігалися.

Повернувшись утретє до України, більшовики намагалися остаточно запровадити однопартійну систему. Усі партії, які виступали союзниками більшовиків, ліквідувалися.

Незважаючи на поразки, армія УНР продовжувала боротьбу. Узимку 1919—1920 рр. вона здійснила свій Перший зимовий похід.

Завдання:

1. Працюємо в зручному форматі! Основний торитичний матеріал викладено в відео, тому, його перегляд обов'язковий! Так само обов'язково ознайомитися з друкоавним текстои до уроку (там узагальнення для кращого розуміння)

2. Письмово! відповісти на запитання до матеріалів уроку (відповідь на кожне питання - 1 речення!):  1. Коли УЦР підписала Брестський договір із Центральними державами? 2. Кому належала законодавча влада за Конституцією УНР 1918 р.? 3.Чим була важлива законодавча діяльність УЦР навесні 1918 р. для становлення української державності? 4. У чому полягало загострення кризи у відносинах між УЦР та окупаційною адміністрацією? 




Фото кнспекта надіслати  на електронну адресу Anjalos875@gmail.com або на viber 0664869810

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Україна в повоєнний період»

  Узагальнення за розділом VІІ «Україна в повоєнний період».  Основні дати   1945 р. – входження Закарпаття до складу УРСР; кв...