Білорусь.
Візитівка країни:
Офіційна назва – Республіка Білорусь
Склад території – 6 областей і столичний округ
Член міжнародних організацій – ООН, СНД, ЄврАзЕС та ін.
Офіційні мови – білоруська, російська
Релігія – християнство (православ’я)
Столиця - Мінськ
Площа країни - 207,6 тис. км²
Кількість населення (на 2017 р.) - 9,5 млн. чол.
Форма правління - президентська республіка
Адміністративний устрій - унітарна держава
Місце країни у світі та регіоні
Білорусь, як і Україна здобула незалежність у 1991 р. Вона зберегла найтісніші політичні та економічні стосунки з Росією. Це єдина з країн у регіоні, що не є членом Ради Європи.
Білорусь належить до країн з перехідною економікою. Вона посідає 81-ше місце у світі та 27-ме в Європі за ВВП. Разом з Україною Білорусь добровільно відмовилася від ядерної зброї та проголосила без’ядерний статус країни.
Місце Білорусі в міжнародному поділі праці визначає ряд чинників. Основні з них: ЕГП, природноресурсний та працересурсний потенціал, політична система.
Економіко-географічне положення
Білорусь розташована в Східній Європі. Вона межує на сході з Росією, на півдні – з Україною, на заході – з Польщею, на півночі – з Литвою та Латвією. Україна є нейтральною позаблоковою країною. Польща, Литва та Латвія – члени НАТО. Росія – ядерна держава. Вона нав’язала Білорусі угоду про створення «союзної держави», а також втягла разом з Казахстаном й Вірменією до Євразійського Економічного Союзу (ЄврАзЕС).
Білорусь розташована на перетині важливіших транзитних шляхів сполучення між Західною та Східною Європою, але не має виходу до моря. Сприятливим для розвитку господарства країни є її наближення до важливих мінерально сировинних баз Східної Європи.
Природно-ресурсний потенціал.
Природні умови Білорусі мало сприяють розвитку господарства. Через надмірне зволоження та невисокі температури повітря понад третину площ країни заболочено. Рельєф рівнинний, представлений Поліської низовиною.
Білорусь дуже бідна на мінеральні ресурси. З паливних корисних копалин є лише достатні поклади торфу, з нерудної сировини – поклади кухонної солі (Мозир) та калійної солі (Солігорськ). Розробляється багато родовищ будівельної сировини, є джерела прісної та мінеральної води.
Водні ресурси країни багаті. Найбільшими річками є Дніпро, Західна Двіна, Німан. Річки судноплавні, але бідні на гідроенергоресурси. Земельні ресурси бідні: переважають кислі дерново-підзолисті та болотні ґрунти, що потребують значних заходів меліорації. Лісові ресурси значні: ліси займають майже 40 % площі країни.
Перегляньте відео:
- Завдання:
- 1. Опрацюйте матеріали за темою.
- 2. Законспектуйте візитівку країни та основне за темою.
- Фото конспекта надіслати на електронну адресу Anjalos875@gmail.com або на viber 0664869810
Немає коментарів:
Дописати коментар