Сторінки

середа, 25 листопада 2020 р.

Культурне життя на західноукраїнських землях. Політичне й культурне життя української політичної еміграції.

 Культурне життя на західноукраїнських землях. Політичне й культурне життя української політичної еміграції.

Національна українська культура на західноукраїнських землях у міжвоєнний період розвивалась як відповідно до загальноєвропейських мистецьких тенденцій, так і в напрямку протистояння асиміляційним процесам, які проводили уряди Польщі та Румунії.

• Незважаючи на несприятливі обставини, українська культура активно розвивалася: працювали та відкривалися школи з українською мовою викладання, громадські та просвітні організації, науково-освітні заклади, мистецькі товариства, музеї, театри, видавали україномовну пресу, книги тощо. Сформувалася нова плеяда українських діячів культури.

• Поразка в боротьбі за державність спричинила другу хвилю української еміграції, яка мала переважно політичний характер. Саме українська політична еміграція 1920—1930-х рр. об’єднала покоління борців за незалежність України в 1917—1921 і 1940—1950-х рр.

Перегляньте відео:


Завдання:
1. Опрацюйте матеріали уроку.
2. Дайте письмові відповіді на запитання: 
1.Як можна охарактеризувати розвиток української освіти в Західній Україні в міжвоєнний період? 2.Чим була зумовлена різниця в розвитку освіти на українських землях, що входили до складу Польщі, Румунії, Чехословаччини?

Фото конспекта надіслати на електронну адресу Anjalos875@gmail.com або на viber 0664869810


Немає коментарів:

Дописати коментар

«Україна в повоєнний період»

  Узагальнення за розділом VІІ «Україна в повоєнний період».  Основні дати   1945 р. – входження Закарпаття до складу УРСР; кв...