Проблема міжнародного тероризму.
Важливою глобальною проблемою сучасності є боротьба з міжнародним тероризмом, який зародився ще у минулому XX ст. Окремі дослідники небезпідставно називають минуле століття «століттям терору». Жертви його вимірюються десятками тисяч людей. Тероризм у XX ст. був зведений окремими політичними партіями і державами у ранг повсякденної політики. Його жертвами ставали не тільки монархи і президенти, керівники урядів, політичні лідери, державні чиновники, а й діячі культури та мистецтва, спортсмени і пересічні громадяни. Лише у другій половині XX ст. жертвами терору стали: Генеральний секретар ООН Даг Гаммаршельд (1961), у США - президент Джон Кеннеді (1963), його брат, сенатор Роберт Кеннеді (1968), лідер боротьби за громадянські права Мартін Лютер Кінг (1968), в Індії - прем’єр-міністр Індіра Ганді (1984), її син, колишній прем’єр-міністр Раджів Ганді (1991), король Саудівської Аравії Фейсал (1975), прем’єр-міністр Швеції Улоф Пальме (1986), президент Єгипту Анвар Садат (1981), прем’єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін (1995). Цей список можна було б продовжити жертвами терору з інших країн. Замахи були здійснені на керівників багатьох держав, у тому числі на Р. Рейгана, Л. Брежнєва, М. Горбачова, Папу Римського Іоанна Павла II.
Тероризм набрав широких масштабів і особливо загрозливих форм у Європі, Африці, на Близькому Сході, в Латинській Америці. У другій половині XX ст. виникли національні й міжнародні терористичні організації. З 60-х років систематичні терористичні акти здійснювали у Північній Ірландії і Великій Британії ІРА (Ірландська республіканська армія), в Іспанії - ЕТА (Організація баскських націоналістів).
У 1968 р. в Європі виникла терористична організація «Фракція Червоної армії» (РАФ), метою якої було встановлення комуністичного суспільства терористичними засобами. Члени РАФ організовували вбивства державних і політичних лідерів в установах, громадських місцях. У 90-х роках РАФ та ІРА оголосили про припинення актів терору.
Натомість в останні роки на Близькому Сході та в Північній Африці активізували свою діяльність організації мусульманських екстремістів. Найбільш масові жертви в цих країнах є наслідком діяльності екстремістів-фундаменталістів в Алжирі та Єгипті, палестинської терористичної організації ХАМАС.
На початку XXI ст. проблема боротьби з тероризмом ще більше загострилася. Криваві акти міжнародних терористичних організацій, здійснені у 2000-2004 pp., відзначаються масовими жертвами, крайньою жорстокістю і бездумністю.
На відміну від попередніх десятиліть, на початку XXI ст. відбувається інтернаціоналізація тероризму, зросла фінансова база і значно виросла технічна та інформаційна оснащеність. Загальний бюджет терористичних організацій складає від 7 до ЗО млрд доларів. Терористи створили могутні структури з відповідним технічним оснащенням і навчальними базами у багатьох регіонах світу. Найбільшу небезпеку на сучасному етапі складає міжнародна організація «Аль-Каїда», керована арабським мільйонером Осамом бен Ладеном, яка 11 вересня 2001 р. вчинила одночасні напади на Всесвітній торговий центр і Пентагон, що призвело до загибелі майже 5 тис. осіб. Активізувала свою діяльність також організація ЕТА та ряд мусульманських організацій.
Питання про необхідність об’єднання зусиль світового співтовариства для ліквідації міжнародного тероризму в останні роки розглядалися на нарадах керівників «Великої сімки» на конференціях Ради Європи.
Частина з названих вище проблем почала вирішуватись світовим співтовариством, проте остаточно позбутися їх у майбутньому можна за умови спільних зусиль міжнародних організацій і активної діяльності урядів усіх країн світу.
Уважно перегляньте відео:
Завдання:
1. Прочитайте теоритичний матеріал
2.Перегляньте відео за темою.
3. Випишіть найяскравіші, на ваш погляд, прояви міжнародного тероризму
Фото кнспекта надіслати на електронну адресу Anjalos875@gmail.com або на viber 0664869810
Немає коментарів:
Дописати коментар