Сторінки

четвер, 5 листопада 2020 р.

Урок узагальнення з розділу «відновлення незалежності України»

 Повторюємо основне з тем: 

Початок перебудови в СРСР.

Чорнобильська катастрофа. Стан економіки. Шахтарські страйки. Поглиблення диспропорцій рівня життя населення.

Практичне заняття. «За живе… Непоправні наслідки Чорнобильської трагедії»

Гласність і політичний плюралізм на українських теренах. Активізація національно-демократичного руху

Суверенізація УРСР. Вибори до Верховної Ради УРСР і до місцевих рад 1990 р. Декларація про державний суверенітет України. Революція на граніті.

Акт проголошення незалежності України. Референдум і вибори Президента України 1 грудня 1991 р. Леонід Кравчук.

Розпад СРСР. Міжнародне визнання України.

Запам'ятайте основне:


Термінологічний словник

Перебудова

політичний курс радянського керівництва КПРС на чолі з М. Горбачовим на системну модернізацію радянського суспільства шляхом «революції згори», що реалізувався в СРСР у 1985—1991 рр.

Гласність

політика максимальної відвертості в діяльності державних і громадських організацій, надання можливості отримувати достовірну інформацію, дізнатися правди про історичне минуле, висловлювати власну думку.

Плюралізм

політична система, за якою влада здійснює свої повноваження у взаємодії з опозиційними партіями і громадськими організаціями, яким держава забезпечує право вільно відстоювати свої інтереси.

Багатопартійність

наявність у суспільстві, державі двох-трьох і більше офіційно зареєстрованих політичних партій і рухів, що ведуть боротьбу за владу.

Суверенітет

незалежність держави у зовнішніх справах і верховенство у внутрішніх справах.

Інфляція

знецінення паперових грошей, що перебувають в обігу, падіння їх купівельної спроможності, яке супроводжується постійним зростанням цін на всі товари та послуги.

Ринкові відносини

економічні відносини, що складаються в умовах багатоукладної ринкової економіки, вільної конкуренції і рівноправності суб’єктів господарювання.


Завдання:

Повторіть все вивчене з теми, доповніть свої знання матеріалами з підручника та з просторів інтернету. Зверніть особливу увагу на персоналії, терміни та дати! Підготуйтеся до написання контрольної роботи з даної теми, на наступному уроці. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Україна в повоєнний період»

  Узагальнення за розділом VІІ «Україна в повоєнний період».  Основні дати   1945 р. – входження Закарпаття до складу УРСР; кв...