Сторінки

вівторок, 17 листопада 2020 р.

Практичне заняття: Міжнародні відносини другої половини ХХ – початку ХХІ ст.: точки перетину інтересів. (1 частина))

 Практичне заняття: Міжнародні відносини другої половини ХХ – початку ХХІ ст.: точки перетину інтересів.

Збігнєв Бжезінський, американський державний діяч, зазначав: 

«Крах Радянського Союзу викликав колосальний геополітичний струс. Сполучені Штати опинилися в унікальному становищі — вони стали першою та єдиною світовою державою. Америка займає провідні позиції в чотирьох сферах світової влади, які мають вирішальне значення: у військовій сфері вона має у своєму розпорядженні унікальні глобальні можливості розгортання; у галузі економіки вона залишається основною рушійною силою світового розвитку; у технологічному відношенні вона зберігає абсолютне лідерство в передових галузях науки й техніки; у царині культури, незважаючи на певну її примітивність, Америка має привабливість, особливо серед молоді всього світу, — все це забезпечує Сполученим Штатам політичний вплив, рівного якому не має жодна держава світу. Саме поєднання всіх цих чинників робить Америку єдиною світовою наддержавою в повному розумінні цього слова». 

ЗАВДАННЯ:

 1) Чи Ви погоджуєтесь із цими твердженнями? 

 2) Чи змінилося щось у геополітичній реальності у світі за 10 років з моменту виходу книжки «Велика шахівниця...» із зазначеною цитатою? 

Викласти свої думки щодо цих питань, обгрунтувавши їх історичними та політичними фактами.

Фото кнспекта надіслати на електронну адресу Anjalos875@gmail.com або на viber 0664869810

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Україна в повоєнний період»

  Узагальнення за розділом VІІ «Україна в повоєнний період».  Основні дати   1945 р. – входження Закарпаття до складу УРСР; кв...